Трамвайна колія на Сихів потребує до фінансування

Будівництво трамвайної колії на Сихів виконано лише на 30%. Замовники та виконавці будівельних робіт також розповіли кредиторам, що проект потребує декількамільйонного дофінансування. Про це повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Як розповів директор ЛКП «Львівавтодор» Олег Береза, на сьогодні виконано 30% будівельних робіт по проекту «Трамвай на Сихів».

«По Лоту 1 (від вул.Вернадського до вул.Угорської) виконано 55% робіт. Натомість Лот 2 (від вул.Угорської до вул.Свєнціцького) ще не розпочинали», – повідомив він.

Береза також розповів, що влаштування дорожньої основи для прокладення колії на першій ділянці, а також комунікації готові на 90%. Водночас виникла непередбачувана проблема – колектор на вулиці Угорській.

«Наразі готується проект по будівництву колектора, і як тільки його створять говоритимемо з ЄБРР про можливе дофінансування у розмірі 4 – 5 млн євро. Також необхідне дофінансування по будівництві підстанції, а це близько 3 млн. євро», – розповів чиновник.

Водночас, за словами директора ЄБРР в Україні Шевкі Аджунера, основна мета співпраці його банку з містом – покращення якості послуг, які отримають львів’яни, пише Львівський портал.

Як відомо ЄБРР вимагає професійного й незалежного нагляду за проектом. Саме тому компанія «Egis» – незалежний консультант, який перевіряє процес закупок та якість виконаних робіт.

Як розповів директор ЛКП «Львівелектротранс» Сергій Васільєв, планується, що на збудованій трамвайній лінії курсуватиме 14 – 16 трамваїв.

«Це мають бути тільки низькопідлогові трамваї, які дають змогу перевезти людей з  особливими потребами. Для роботи на цій лінії потрібно буде 14-16 трамваїв. Програму по відновленню рухомого складу трамвайного парку закладатимуть у бюджет міста», – зазначив він.

Нагадаємо, що будує трамвай на Ситхів турецька компанія «Онур», яка виграла міжнародний тендер. За якістю виконання робіт стежать фахівці французької компанії «Egis».

Фінансування будівництва: кредит ЄБРР – 6 млн євро, грант німецького уряду – 5 млн євро та кошти міського бюджету – 6,2 млн євро.

Loading...