Суд призупинив розгляд заборони КПУ

На черговому засіданні Окружного адміністративного суду Києва за позовом Міністерства юстиції та Державної реєстраційної служби про заборону Комуністичної партії України суддя виніс рішення про призупинення провадження у даній справі.

“Провадження призупинено до набрання чинності судових рішень у справах, ініційованих самою КПУ щодо Мін’юсту і Державної реєстраційної служби”, – зазначає видання.

На думку представників Компартії, Мін’юст і Державна реєстраційна служба не мали права ініціювати заборону політичної партії, що і стало предметом їх позову, пише ZN,UA.

“У разі задоволення позову КПУ право позивачів (Мін’юсту і Державної реєстраційної служби – ред.) буде поставлено під сумнів, що може призвести до призупинення кримінального провадження”, – заявив головуючий суддя Валерій Кузьменко.

Нагадаємо, 24 липня Окружний адмінсуд Києва почав розгляд позову Міністерства юстиції про заборону Комуністичної партії України, поданого відомством 8 липня. В липні голова Державної реєстраційної служби України Ганна Онищенко повідомила, що стосовно членів Компартії України розпочато 308 кримінальних проваджень.

Вона зазначила, що існують докази того, що керівництво партії відкрито підтримувало анексію Криму Російською Федерацією, створення самопроголошених Донецької та Луганської “народних республік” і фінансувала незаконних збройних формувань, що діють на Донбасі .

Нагадаємо, 13 травня у Верховній Раді спікер Олександр Турчинов у відповідь на скандальний виступ лідера фракції КПУ Петра Симоненка заявив, що “дуже багато інформації та матеріалів щодо співучасті представників Комуністичної партії в організації сепаратистської і терористичної діяльності”. Після чого “просив Міністерство юстиції розглянути це питання і при наявності доказів подати до суду матеріали про заборону Компартії”.

Loading...