США попереджають Росію про нові санкції

Вашингтон знову засудив нелегітимні “вибори” на сході Україні, заявивши, що ніколи “не визнає владу будь-яких осіб, які заявляють, що представляють Донецьку і Луганську області на основі цього незаконного голосування”.

“Ми стурбовані заявою російського міністерства закордонних справ, яке намагається легалізувати ці фальшиві “вибори”, – йдеться у заяві Білого Дому. – Ми також занепокоєні повідомленнями про те, що Росія знову переміщує свої війська і військову техніку до ділянок міждержавного кордону”.

У США зазначають, що неспроможність Москви виконати свої зобов’язання за мінськими домовленостями викликає питання, чи дійсно у Росії підтримують мирне вирішення конфлікту на сході України, пише BBC.

“Як ми вже неодноразово говорили, Росія має вибір. Якщо вона підтримає мирний процес і дотримуватиметься мінських зобов’язань, ціна за російські дестабілізауючі дії проти України зменшиться, – йдеться в заяві. – Коли ж Росія і надалі ігноруватиме зобов’язання, які взяла на себе у Мінську, і продовжить дестабілізуючі і небезпечні дії, ціна для Росії зросте”.

2 листопада у самопроголошених “ДНР” та “ЛНР” відбулися “вибори”, на яких обирали керівників республік та їх парламенти, та які Київ та західні країни назвали незаконними. Водночас у сепаратистів кажуть, що не вважають, що це голосування суперечить мінським домовленостям.

У МЗС Росії напередодні заявили, що поважають “волевиявлення жителів південного заходу” та вважають, що “обрані представники отримали мандат для рішення практичних завдань із відновлення нормального життя в регіонах”.

Loading...