США і НАТО засудили об’єднання армій Росії і Абхазії

НАТО засуджує договір про об’єднаної армії, який був підписаний між Росією і Абхазією, сепаратистським регіоном Грузії.

«Цей так званий договір не несе мирного та сталого врегулювання ситуації в Грузії. Навпаки, він порушує суверенітет і територіальну цілісність Грузії і відверто суперечить принципам міжнародного права, ОБСЄ та міжнародним зобов’язанням Росії. Ми продовжуємо закликати Росію відмовитися від визнання Південної Осетії та Абхазії незалежними державами і вивести свої війська з території Грузії», – йдеться в тексті заяви альянсу, опублікованому 24 листопада.

У заяві підкреслюється, що країни-члени НАТО підтримують суверенітет і територіальну цілісність Грузії в межах, визнаних міжнародним співтовариством.

«Позиція Сполучених Штатів Америки щодо Абхазії і Південної Осетії залишається чіткою: ці регіони є невід’ємними частинами Грузії, і ми продовжуємо підтримувати незалежність Грузії, її суверенітет і територіальну цілісність», – заявив представник Державного департаменту США Джефф Ратко, пише Вголос.

При цьому, він підкреслив, що Сполучені Штати «не будуть визнавати легітимність будь-якого так званого «договору» між Абхазьким регіоном Грузії і Російською Федерацією».

Нагадаємо, напередодні Росія і Абхазія підписали 10-річний договір «про союзництво і стратегічне партнерство», який передбачає створення об’єднаних збройних сил. Підписання відбулося в Сочі, куди на запрошення російського президента Володимира Путіна приїхав лідер сепаратистського регіону Рауль Хаджимба.

Раніше в ЄС заявили, що договір між Абхазією і Росією суперечить позиції Брюсселя щодо територіальної цілісності Грузії.

Loading...