“Шахтар” у Львові програв, але гарантував собі місце в Лізі Чемпіонів

У п’ятому турі групового турніру цьогорічної Ліги Чемпіонів донецький “Шахтар” у Львові приймав “Атлетик” з Більбао. Попри ігрову перевагу “гірники” поступилися з рахунком 0:1, однак все одно забезпечили собі друге місце в групі.

Завдяки попереднім своїм результатам та програшу білоруського “БАТЕ” в іншому матчі групи, який закінчився раніше, “гірникам” було гарантоване місце у весняній частині Ліги Чемпіонів. Втім, “Шахтар” мав наміри поборотися за перше місце, для чого йому потрібно було вигравати обидва матчі, що залишилися, пише BBC.

“Атлетик” же шансів на продовження виступів у Лізі Чемпіонів не мав взагалі – єдиною його мотивацією була можливість посісти третє місце, яке дає право на виступи у Лізі Європи.

Перший тайм пройшов за відчутної переваги “Шахтаря”, який більше атакував та контролював м’яч.

Втім, забити “гірники” так і не змогли – до гострих ударів справа доходила нечасто. Кілька разів замість того, щоб бити по воротам, бразильські нападники “Шахтаря” грали в пас і втрачали м’яч.

Баскський клуб намагався контратакувати і мав кілька моментів, однак по-справжньому воротам Андрія П’ятова не загрожував.

Другий тайм також почався з атак “Шахтаря”, однак відзначитися гравцям українського клубу не вдавалося. Невдало пробивав зі штрафного Дуглас Коста, не вистачало влучності Тайсону та Луїсу Адріано.

А на 68-й хвилині баски скористалися ненадійною грою захисників “гірників” та вийшли уперед після однієї зі своїх контратак – забив Сан Хосе. “Шахтар” великими силами пішов уперед й мав кілька гарних нагод, щоб зрівняти рахунок.

Усі фото УЄФА

А на 90-й хвилин рефері у суперечливому епізоді не призначив пенальті в ворота “Атлетика” – на відеоповторі видно, як захисник басків рукою зупинив м’яч після удару “гірника” Марлоса. Втім, цей фол так і залишився не поміченим суддями.

Як наслідок, “Шахтар” вперше у цьогорічній Лізі Чемпіонів програв. В іншому матчі групи Н білоруський “БАТЕ” вдома приймав португальський “Порту” і поступився з рахунком 0:3, після чого втратив навіть теоретичні шанси на друге місце.

В останньому турі 10 грудня на “Шахтар” очікує виїзд до Португалії. Однак матч з “Порту” вже не має турнірного значення – португальці у будь-якому разі гарантували собі перше місце.