Сепаратисти хочуть “рівноправного діалогу” з Києвом

Самопроголошені Донецька і Луганська “народні республіки” готові продовжувати діалог з Києвом, але на рівноправних умовах – про це ідеться у спільній заяві, поширеній у понеділок ввечері.

“Києву доведеться рахуватися з думкою народу Донбасу, хоче він цього чи ні. І ніякі політичні та юридичні трюки тут не спрацюють. Жодні акти України, ухвалені в односторонньому порядку без узгодження з новообраними органами влади ДНР і ЛНР, не діятимуть на наший території”, – наголошено у документі.

Заяву підписали “перший заступник голови уряду” ДНР Андрій Пургін і “голова Верховного Ради” ЛНР Олексій Карякін, пише BBC.

У разі виконання Україною озвучених вимог, ДНР і ЛНР зобов’язуються “докласти максимум зусиль для підтримки миру, збереження єдиного економічного, культурного і політичного простору України і всього простору російсько-української цивілізації”.

“Ми готові постачати українським регіонам вугілля для нормального проходження опалювального сезону. Нам необхідна співпраця у сфері постачання електроенергії, сільгосппродукції, транспорту, зв’язку, експортно-орієнтованих виробництв, наша економіка залишиться у зоні гривні, якщо Київ припинить фінансову блокаду”, – йдеться у заяві.

Її автори також стверджують, що “вибори” у ДНР і ЛНР відбулися відповідно до Мінський домовленостей.

Loading...