Сепаратисти вимагають термінової зустрічі в Мінську

Самопроголошена “Донецька народна республіка” вимагає терміново організувати зустріч в Мінську за участі ОБСЄ, Росії, України та представників самопроголошених “республік”. Про це йдеться в заяві, поширеній сепаратистами.

“Ми не розуміємо, чому Київ зволікає з узгодженням дати та повістки наступної зустрічі. Складається відчуття, що Київ прагне до повного припинення Мінського процесу, щоб відмовитися від прямих контактів з республіками”, – йдеться у повідомленні ДНР.

Зазначається, що представники ДНР і ЛНР готові в найближчі дні виїхати до Мінська і розпочати роботу.

“Ми наполягаємо, що Мінська група повинна зібратися негайно із запрошенням представників ОБСЄ, України і Росії”, – заявили в ДНР.

Нагадаємо, що раніше президент України Петро Порошенко заявив, що тільки Україна і ОБСЄ дотримуються мінських домовленостей.

Нагадаємо, 5 вересня в Мінську контактна група підписала протокол про врегулювання на сході України, перший пункт якого передбачав негайне припинення вогню. 19 вересня був підписаний меморандум про реалізацію цього пункту протоколу від 5 вересня, який передбачає заборону на застосування всіх різновидів зброї і наступальних дій. Проте мінські домовленості неодноразово порушувались. З початку перемир’я бойовики порушили режим понад 2 тис. 700 разів. 131 український військовослужбовець загинув, більше 500 поранені. Окрім цього, загинули ще 65 цивільних людей.

Loading...