Росія напала на Україну без попередження, – МЗС Польщі

Гжегож Схетина

Росія без оголошення війни напала на Україну і поставила під сумнів міжнародний порядок в Європі. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Гжегож Схетина під час виступу в Сеймі у четвер, повідомляє Укрінформ.

“2014 рік буде записаний в історію як час, коли – у 100-річчя від початку Першої світової війни – Росія поставила під сумнів чинний міжнародний порядок в Європі, що сформувався після холодної війни”, – зазначив він.

“Порушено принципи недоторканності кордонів, незастосування сили в міжнародних суперечках, суверенітету держав. Сьогодні складні випробування проходить наш східний сусід – Україна, яка була атакована без оголошення війни”, – заявив Схетина.

Міністр констатував, що в Європі поновилися загрози, які були актуальні до 1989 року: перспектива збройної агресії, непередбачуваність великої наддержави, нехтування правами суверенних народів і ризик поділу континентів на сфери впливу. Глава МЗС Польщі підкреслив, що анексія Криму Росією і конфлікт на Донбасі поставили під сумнів засади європейської безпеки.

На його думку, потрібно повернути віру в систему європейської безпеки, а тому слід розглянути можливість реформування ОБСЄ.

Схетина зазначив, що суспільство країн Східної Європи має повне право на самостійний вибір напряму свого розвитку, і Польща надаватиме їм підтримку як на двосторонньому, так і на європейському рівнях.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Польщі заявив, що Росія випробовує Європу на те, як далеко вона може зайти.

Loading...