РНБО не бачить потреби у новій зустрічі в Мінську

Сенсу в проведенні нових зустрічей, поки усі сторони не почнуть виконувати мінські домовленості, немає. Про це на брифінгу повідомив речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко.

«Підписаний 5 вересня у Мінську протокол та 19 вересня меморандум є основою для врегулювання конфлікту на Донбасі. Поки вони не будуть виконані, необхідності збиратися і підписувати новий документ немає сенсу», – сказав Лисенко, передає Укрінформ.

Нагадаємо, що 13 листопада лідери самопроголошеної “Донецької народної республіки” вимагали терміново організувати зустріч в Мінську за участі ОБСЄ, Росії, України та представників самопроголошених “республік”.

“Ми наполягаємо, що Мінська група повинна зібратися негайно із запрошенням представників ОБСЄ, України і Росії”, – заявили в ДНР.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що тільки Україна і ОБСЄ дотримуються мінських домовленостей.

Нагадаємо, 5 вересня в Мінську контактна група підписала протокол про врегулювання на сході України, перший пункт якого передбачав негайне припинення вогню. 19 вересня був підписаний меморандум про реалізацію цього пункту протоколу від 5 вересня, який передбачає заборону на застосування всіх різновидів зброї і наступальних дій. Проте мінські домовленості неодноразово порушувались. З початку перемир’я бойовики порушили режим понад 2 тис. 700 разів. Понад 130 українських військових загинули, понад 500 – поранено. Окрім цього, загинули близько 100 цивільних людей.

Loading...