Президент Чехії запросив Володимира Путіна до Праги

Президент Чехії Мілош Земан офіційно запросив лідерів чотирьох країн-переможниць у Другій світовій війні відвідати Прагу. Про це у вівторок повідомило радіо ?esk? rozhlas, а прес-служба глави держави підтвердила цю інформацію.

Серед запрошених – і президент Росії Володимир Путін. Глава Чеської Республіки вважає, що лідери Росії, США, Великобританії і Франції можуть приїхати до Праги в січні 2015 року до або після церемонії, присвяченої 70-річчю визволення від нацистів концентраційного табору Аушвіц. Ця дата відзначається 27 січня.

Теоретично глави чотирьох держав можуть без проблем швидко прилетіти з Польщі до Праги, однак поки немає інформації, чи прийняв хтось із них запрошення Земана, пише zaxid.net.

Чеські політики та громадські діячі вже почали коментувати можливий приїзд в Прагу Володимира Путіна. Здебільшого реакція представників політичної еліти на це – негативна. Деякі політики побоюються, що в результаті в Прагу приїде тільки Володимир Путін, а глави трьох інших країн-переможниць з яких-небудь поважних причин відмовляться від запрошення чеського президента.

Представники чеської єврейської громади, коментуючи рішення Земана, повідомили, що вони вже запросили до чеської столиці лідерів десяти країн, серед яких і президент України Петро Порошенко.

Нагадаємо, що 17 листопада 2014 року в Празі декілька тисяч людей вийшли на демонстрацію, щоб висловити протест проти проросійської політики президента країни Мілоша Земана. Також люди вимагали його відставки.

Loading...