Порошенко наказав розпочати люстрацію в СБУ і ГПУ

Президент України Петро Порошенко підписав розпорядження, яким визначено строки і уповноважені органи для перевірки у відповідності до Закону “Про очищення влади” посадовців, призначення і звільнення яких здійснюється головою держави. Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому на офіційному сайті президента.

Згідно з розпорядженням, перевірка, передбачена законом про люстрацію, щодо перших заступників та заступників голови Служби безпеки України, начальників відповідних підрозділів Центрального управління СБУ, генерального прокурора України буде проведена з 24 листопада, пише ZN.UA.

Із 1 грудня має розпочатися перевірка голів та членів національних комісій, що здійснюють державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, зв’язку та інформатизації, у сфері ринків фінансових послуг, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, а також голови Служби зовнішньої розвідки України, начальника Управління державної охорони України, голови Адміністрації президента, керівника Державного управління справами, голів місцевих державних адміністрацій.

У розпорядженні також визначені структурні підрозділи Адміністрації президента, які відповідатимуть за проведення перевірки.

У прес-службі голови держави нагадали, що згідно із Законом “Про очищення влади” протягом 5-ти або 10-ти років керівні посади не можуть обіймати особи, які обіймали вищі посади з 25 лютого 2010 року до 22 лютого 2014 року.

Loading...