ОБСЄ оприлюднило звіт про обстріл школи в Донецьку

Моніторингова місія ОБСЄ оприлюднила звіт після відвідування району Донецька, де 5 листопада був артобстріл, у результаті якого на стадіоні школи №63 загинули двоє підлітків, четверо отримали поранення.

Спостерігачі оглянули територію в наступні два дні після інциденту – 6 і 7 листопада, і побачили на ній десять воронок від снарядів.

За оцінкою спостерігачів, всі ці снаряди вистрілили з північно-західного напрямку, вогонь вівся під високим кутом.

“Всі воронки, які побачили спостерігачі, мали приблизно один метр в діаметрі, їх глибина відрізнялася. Аналіз показує, що, принаймні, чотири воронки утворилися від потрапляння 120-мм мінометних снарядів, дві інші були результатом 122-мм артилерійських пострілів”, – сказано в заяві, пише BBC.

Як розповів свідок, стрілянина почалася в 15:30, він нарахував вісім вибухів. За його словами, перші два йшли один за іншим, а інші шість – ще через п’ять хвилин.

На стадіоні спостерігачі побачили пошкоджену від осколків металеву сітку, огорожу і ворота. В іншій стороні поля – воронку.

На вулиці, де розташована школа, спостерігачі побачили три воронки біля багатоквартирного будинку, в ньому були пошкоджені вікна. На двох сусідніх вулицях спостерігачі побачили ще п’ять слідів від снарядів.

У Донецьку 5 листопада близько 16:00 снаряд вибухнув на стадіоні біля школи №63. В результаті попадання снаряда в будівлю школи, загинули двоє дітей: восьмикласник і 18-річний підліток – випускник цієї школи. Поранення отримали чотири людини – трьом по 17 років і 21 рік.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін звернувся з проханням до ОБСЄ негайно відправити спостерігачів для розслідування загибелі дітей через вибух снаряда.

Loading...