Обама назвав політику Росії “загрозою для світу”

Президент США Барак Обама різко розкритикував Росію у зв’язку з конфліктом в Україні. Виступаючи в Університеті Квінсленда в Брісбені 15 листопада перед початком саміту G20, він зауважив, що США – в авангарді “боротьби з лихоманкою Ебола в Західній Африці та в протистоянні російській агресії проти України, яка є загрозою для світу, у чому ми переконалися на прикладі жахливої катастрофи MH17″, – повідомляє агенція Reuters.

Він також висловив співчуття у зв’язку з загибеллю в авіакатастрофі, яка сталася 17 липня над контрольованою бойовиками частиною території України, 38 австралійців. Нагадаємо, згідно з експертними висновками, трагедія сталася внаслідок потрапляння в літак “високоенергетичних об’єктів”. До якнайшвидшого вирішення конфлікту в Україні закликав у Брісбені світових лідерів, першочергово США, ЄС та Росії, і генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

Він заявив, що у випадку протистояння на Сході України йдеться про кризу в самому центрі Європи, як у часи холодної війни, повідомляє інформагенція dpa.

Дана криза, на його думку, несе загрозу миру у світі та світовій економіці та “має глобальний вплив у всіх аспектах”. “Ми потребуємо рішучих кроків, щоб покласти край брутальному порушенню прав людини”, – зазначив Пан Гі Мун, маючи на увазі насильство на Донбасі, пише DW.

Тим часом Росія заперечує свою причетність до ескалації ситуації на Сході України. Як заявив журналістам у кулуарах саміту G20 помічник президента РФ Юрій Ушаков, Росія “не причетна” до загострення конфлікту та підтримує режим припинення вогню, який було погоджено у вересні в Мінську, повідомляє Reuters. Ушаков також зазначив, що лідери країн БРІК під час зустрічі висловили Росії підтримку та заявили, що санкції щодо неї незаконні та порушують Статут ООН.

Loading...