Мир в Україні може встановитися за 2-3 тижні, – Порошенко

Президент Петро Порошенко наголошує на безальтернативності мирного шляху врегулювання ситуації на сході України, і впевнений, що мир встановився б за 2-3 тижні, якби окупанти залишили країну.

Про це він заявив в інтерв’ю німецькій телерадіокомпанії ARD, передає прес-служба глави держави.

«Якби окупаційні війська покинули нашу територію – мир і спокій прийшов би на територію України за 2-3 тижні. Так само як це відбулося на звільнених територіях», – сказав Порошенко.

Він наголосив, що Україна не тільки виконала всі свої зобов’язання, передбачені Мінським протоколом, але і робить все, щоб не залишити в біді мешканців Донбасу. Зокрема, безоплатно постачає газ і електроенергію, вартість якої вже склала майже 700 млн доларів, направляє гуманітарну допомогу – їжу і медикаменти.

Порошенко додав, що люди на захоплених бойовиками територіях все більше розуміють, хто дійсно відстоює їхні інтереси: «Люди бачать, що ці люди зі зброєю – звичайнісінькі бандити. Вони приходять, забирають, грабують, вбивають і при цьому не можуть забезпечити елементарні потреби людей». Він зазначив, що мешканці захоплених територій все частіше вдаються до акцій протесту з вимогою, щоб бандити залишили їх рідний край, бо на підконтрольних бойовикам територіях не вистачає їжі, води і тепла, зруйнована банківська система і немає грошей – терористи все розікрали.

Також, за його словами, бойовики відбирали усі гроші, які пенсіонери отримували на звільненій від терористів території під час так званих пенсійних турів. «Треба провести місцеві вибори, відновити порядок, і Україна негайно почне виплачувати: але буде фінансувати пенсіонерів, а не бандитів, які грабували зі зброєю в руках і відбирали гроші», – сказав Президент.

Він зауважив, що на сьогоднішній день усі міжнародні місії, включаючи місію моніторингового спостереження ОБСЄ, офіційно підтверджують, що порушниками домовленостей є терористи, які обстрілюють мирні квартали, міжнародних спостерігачів, не дозволяють мирному процесу повернутися на Донбас. Порошенко повідомив, що сьогодні у підвалах бойовиків залишається більше 600 українських військових і громадян, включаючи жінок і дітей.

Loading...