Кримінальний авторитет Морда стверджує, що дав «Свободі» $48 млн

Львівський бізнесмен Володимир Дідух, відомий також як кримінальний авторитет Вова Морда, заявив, що свого часу дав ВО «Свобода» $48 млн на розвиток політсили.

Гроші на утримання осередків партії, мітинги та зарплату функціонерам, зі слів Дідуха, він не давав особисто лідерові партії Олегові Тягнибоку, а передавав через народного депутата України від «Свободи» Ігоря Кривецького.
«Тягнибоку особисто гроші не давав, давав Пупсу (прізвисько Ігоря Кривецького, – ред.). Щоб не сказали, що гроші на партію дав кримінальний авторитет. Таким чином, Пупс передавав ніби від себе мої гроші. Я перекривав фінансування усієї партії», – розповів Володимир Дідух газеті «Експрес» в інтерв’ю, опублікованому 13 листопада, пише zaxid.net.

З його слів, він почав фінансувати партію ще тоді, коли «свободівці» починали як депутати в місцевих радах, і були «голі і босі».

«Це було спершу 500 тис., потім мільйон, потім два, потім три. Потім по вісім давалося. Усього разом $48 млн. Були часи, коли з Тягнибоком я бачився кожний день. У «Фешн-клубі», – розповів Дідух.

Він також заявив, що фактично допоміг «Свободі» народитись. Однак, після того, як партія «продала» націоналістичну ідею, з якою виграла вибори до парламенту, через яку люди їм повірили, фінансування припинив.

«Коли вони зійшлися з людьми Януковича, наприклад, з Курченком, я сказав: він на мільярди, під виглядом транзиту, ввозить у країну бензин, а потім топить його всередині країни без сплати податків. Мочіть його. Ви маєте зупиняти такі схеми, ви ж опозиція. А Пупс мені сказав: «Он нам больше денег дает». І так наші стосунки почали ламатися. І в Сівковича вони брали гроші, і в інших. А коли вони посадили в крісло генпрокурора Махніцького, то взагалі страшно говорити, що почалося. «Свобода» почала брати гроші всюди і за все. Без Пупса там ніхто кроку не робив», – пояснив Дідух.

Львівській бізнесмен також розповів, що «Свобода», зокрема у особі Ігоря Кривецького, вела справи із одіозним олігархом Дмитром Фірташем: «Вони можуть зараз від Фірташа віднікуватись, а якщо на маму Пупса була записана власність Фірташа, то як вони можуть віднікуватись?».

З його слів, гроші, які він витратив на «Свободу», вимагає від партійних функціонерів повернути назад. До того ж, зі слів Дідуха, грошей у «свободівців» вистачає.

«Вони, будучи у владі, прийняли $600 млн. Подивіться, які він (Пупс – ред.) готелі купив  – «Жорж» у центрі Львова, «Хаят» – у центрі Києва, банки скупили. $200 млн дали тільки за «Хаят».

Згодом на офіційному сайті партії ВО «Свобода» було опубліковано заяву, в якій зазначалося, що

«Свобода» має намір звернутися до суду із позовом проти газети «Експрес», яка опублікувала 13 листопада інтерв’ю із львівським бізнесменом Володимиром Дідухом, відомим у кримінальних колах на прізвисько «Вова Морда».

Відповідно до офіційної заяви прес-служби ВО «Свобода», юридичне управління партії готує позов проти «Експресу» з вимогою спростувати заяви Дідуха, які, на думку юристів партії, дискредитують лідера партії Олега Тягнибока і голову Економічної ради «Свободи» Ігоря Кривецького.

Нагадаємо, Володимир Дідух – багаторічний фігурант кримінальної хроніки у львівській пресі. Вперше його затримали за підозрою у рекеті у 1994 році. Тоді він отримав умовний термін і відсидів кілька років у СІЗО. Кілька разів на нього чинили замах, востаннє у 2012 році, коли у центрі Львова обстріляли його автомобіль. Тоді загинув водій, а сам Дідух отримав важкі поранення: кулі влучили у шию і голову.

У 2014 році Володимир Дідух на позачергових парламентських виборах балотувався до ВР за списками партії «Громадянський рух України».

Loading...