G20: Через Україну Путін може поїхати раніше

Ситуація в Україні затьмарила атмосферу на саміті G20, що відкрився в Австралії. Західні керівники, які напередодні зустрічі на найвищому рівні критикували президента Путіна за підтримку сепаратистів на Донбасі, кажуть, що Москва повинна сприяти замиренню.

У п‘ятницю прем‘єр-міністр Великої Британії Девід Камерон заявив, що, з огляду на повідомлення про перетин російськими військами кордону України, нові санкції проти Росії – невідворотні, пише Euronews.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель заявила: “Ми мали на меті подивитися, як російський президент ставиться до ситуації. Я не очікую істотних змін, але ми мусимо наголосити, що ситуація дуже незадовільна”.

Франція раніше повідомила, що на разі не планує продавати Росії вертольотоносці “Містраль”. На саміті під час зустрічі президента Франції Франсуа Олланда та Владіміра Путіна, за повідомленнями, питання “Містралів” не обговорювалося.

В австралійській столиці Брісбен, де проходить саміт великої двадцятки, зібралися десятки протестувальників з анти-путінськими гаслами. Деякі демонстранти лягли на землю, вкрившись прапорами країн, чиї громадяни загинули в авіакатастрофі літака Малайзійських авіаліній.

Кореспонденти кажуть, що зустрічі віч-на-віч між президентом Путіним та головами інших держав з G20 настільки напружені, що російський керівник можливо поїде з саміту до його завершення.

Loading...