Долар на міжбанку продають за 15,60 грн

7 листопада гривня на міжбанку опустилася до 15,60 за долар.

Станом на 15:02 котирування на міжбанку були наступними: долар США – 15,2-15,6; євро – 17,28-17,72; російський рубль – 0,30-0,31.

Окрім цього, Нацбанк сьогодні також знизив офіційний курс гривні до 14,52 грн за долар.

Нагадаємо, що експерти прогнозують, що в найближчий місяць курс буде поступово зростати, а доларів в Україну буде ввозитися експортерами все більше (бо їх продаж стає все вигіднішим), поки ринок не насититься. Після цього долар почне дешевшати.

Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко наголошує, що в найближчі 3-4 тижні курс гривні буде сильно (до 15% від нинішнього або на 2-2,2 грн) коливатися, поки не “намацає” рівновагу, місяць-півтора не буде у вільному продажу і готівкового долара: “Курс буде штовхати вгору незадоволений попит на валюту, він близько $ 1 млрд, і поки ринок не насититься, стабільність не наступить. Думаю, що рівновага – 15 грн за долар”.

Окрім цього, голова Комітету економістів України Андрій Новак переконаний, що Національний банк України є головним співучасником і співорганізатором цієї спекуляції.

Втім, експерти вважають, що нинішня ситуація на валютному ринку є не найбільш катастрофічною. У них є куди песимістичніші прогнози. “Ми ще влітку розглядали кілька сценаріїв можливого курсу. Найоптимістичніший, але малоймовірний був прогноз Мінфіну – 11,8 грн/дол. Середній прогноз – це курс 12-15 грн/дол., який і реалізується зараз. Найпесимістичніший прогноз це 15-18 грн/дол. Він буде реалізовуватися, якщо ніяк не вирішиться ситуація на сході. Є ймовірність, що курс долара буде 18-20 грн. Але при цьому розпочнеться вже структурне руйнування економіки”, – розповідає президент Українського товариства фінансових аналітиків Юрій Прозоров, пише РБК-Україна.

Однак для реалізації найбільш негативного сценарію має одночасно відбутися низка подій в Україні. За словами Прозорова, це може бути проблема з імпортом газу, руйнування великих ВВП-утворюючих підприємств, які знаходяться на Донбасі, а також відмова МВФ видати стані черговий транш кредиту. В цілому учасники ринку сходяться в тому, що до кінця цього року курс, швидше за все, буде продовжувати підвищуватися. Деяке зниження може відбутися лише в наступному році. Однак і тоді відкат курсу буде навряд чи нижче поточного рівня.

Loading...