Автомобільні номери в Україні приведуть до євростандарту. Фото

novi_avtonomeraНові автомобільні номерні знаки збираються запровадити в Україні. Їх відмінність від нинішніх полягатиме в тому, що жовто-блакитний фон у кутку номера замінять на синій, а замість герба з’явиться прапор.

У ДАІ пояснюють, що приводять зовнішній вигляд номера у відповідність до євростандарту. Згодом, мовляв, залишиться лише змінити прапор на емблему Євросоюзу – і українці отримають номери країни ЄС. Новацію мотивують досвідом Молдови та Грузії. Та пояснюють, що переходити на нові стандарти нікого не змушують, пише ТСН.

novi_avtonomera2

«Просто перехідний етап. Вони вже будуть сприйматися ближче до Європейського Союзу візуально. Гострої необхідності немає», — пояснив представник Державтоінспекції Василь Брянцев.

Учасники ринку виготовлення номерів кажуть, що змінювати потрібно не номери, а систему їх виготовлення та видачі. Зокрема, прибрати монополію і дати вибір автомобілістам, де замовляти знаки.

Тим часом новий дизайн номерів уже запатентували та передали приватній фірмі. На думку учасників ринку, лише для того, аби отримувати надприбутки.

«Вони пропонують зміни вигляду номерного знаку. В принципі, нічого не змінилося абсолютно. Тільки з’явилася на ринку приватна компанія, котра отримала патент на саму пластину», — пояснила директор компанії-виробника дублікатів номерних знаків Тамара Нікель.

В Україні натепер налічується близько 8 млн автомобілів. Обсяги ринку номерних знаків оцінюють у мільярди гривень.

Loading...