Америка звинуватила Росію у зриві Мінських домовленостей

Посол США у Росії Джон Теффт вважає, що російська сторона не виконує Мінські угоди повною мірою. Про це він заявив в інтерв’ю “Коммерсанту”.

“У виконанні Мінської угоди від 5 вересня. Президент Порошенко і президент Путін домовилися про 12 кроків. Деякі з них були реалізовані, решта ні. Позиція Вашингтона, а також Берліна, Лондона і Парижа полягає в тому, що президент Порошенко виконав багато що з того, що обіцяв, а з російського боку є ще багато прогалин”, – сказав Теффт.

Він також додав, що санкції проти РФ можуть бути переглянуті лише в разі виконання всіх пунктів угоди.

“Угода має бути виконана повністю, так. На цьому не лише ми наполягаємо. Наскільки я розумію, міністр закордонних справ Штайнмаєр під час свого візиту до Москви теж саме про це і говорив. Ми в цьому єдині з нашими європейськими колегами”, – підкреслив дипломат.

Нагадаємо, 5 вересня в Мінську контактна група підписала протокол про врегулювання на сході України, перший пункт якого передбачав негайне припинення вогню. 19 вересня був підписаний меморандум про реалізацію цього пункту протоколу від 5 вересня, який передбачає заборону на застосування всіх різновидів зброї і наступальних дій. Проте мінські домовленості неодноразово порушувались.

За інформацією ООН, з часу оголошення перемир’я на сході України загинуло понад 900 людей.

За даними агентства ООН з прав людини, від початку конфлікту в квітні загинули щонайменше 4317 людей, поранені – 9921.

Loading...