30 листопада Майдан зачищав київський «Беркут», – ГПУ

За даними Генеральної прокуратури, в зачистці київського Майдану в ніч з 29 на 30 листопада минулого року брали участь 390 співробітників спецпідрозділу «Беркут» з Києва, Сум, Полтави та Черкас, а безпосередньо застосовували силу проти студентів 20-30 з них.

Про це розповів начальник 2-го слідчого управління ГПУ України Сергій Горбатюк, пише УНІАН.

“На зачистку Майдану пішло 390 осіб. Близько 300 співробітників київського” Беркута “і по 30″ беркутівців “з Сум, Полтави та Черкас. Аналіз відеоматеріалів і показання свідків постраждалих свідчать, що безпосередньо застосовували насильницькі дії проти мітингувальників 20-30 чоловік, які були в перших рядах “, – розповів Горбатюк.

Наразі слідство встановило, що на площі та прилеглих до неї вулицях було зосереджено близько 1 500 співробітників спецпідрозділу “Беркут” і внутрішніх військ.

Горбатюк зазначив, що всі особистості силовиків, які притягувалися до “протидії проведення мітингів і зібрань”, також встановлені, однак впізнати і встановити особи саме тих з них, які наносили побої, за наявними свідченнями свідків слідству поки не вдалося.

Нагадаємо, 30 листопада 2013 року о 4 годині ночі “Беркут” почав штурм присутніх на Майдані Незалежності мітингувальників. В основному на Майдані на той час залишалися студенти.

Розгін був жорстким, силовики били людей ногами і палицями, били лежачих і переслідували розігнаних активістів навіть за межами Майдану.

Loading...