Янукович може виграти суд по санкціях через бюрократію ЄС, – ЗМІ

Суд Євросоюзу, розташований в Люксембурзі, у своєму рішенні про оскарження санкцій проти корумпованих екс-чиновників України керуватиметься виключно підтверджуючими документами, а також перевірить правильність дотримання всіх бюрократичних процедур при введенні Єврокомісією цих санкцій.

Тому не варто дивуватися, якщо Янукович, наприклад, виграє позов у Суді ЄС, як, між іншим, аналогічні кейси вже вигравали інші чиновники диктаторських світових режимів, повідомив на правах анонімності один із суддів Суду ЄС, передає Европравда.

“Ми повністю незалежні від Брюсселя і у нас немає проблем з тим, щоб винести рішення проти Єврокомісії або Ради ЄС”, – зазначив суддя, додавши, що, наприклад, двом іранським компаніям вдалося виграти позов у Суді ЄС проти Євросоюзу.

За словами судді, є дві типових підстави, за якими суд скасовує санкції Євросоюзу, що вводяться проти чиновників або компаній з країн з диктаторським режимом.

“Перш за все, в ЄС є чітка процедура, яка має бути дотримана, щоб особа потрапила в санкційний список. І якщо хоч одного пункта не дотримано, то це – підстава для скасування обмежень. Далі ми перевіряємо, чи були достатні підстави для того, щоб накласти санкцій, – пояснює суддя.

Також, за його словами, якщо сторона відповідача, в даному випадку ЄК, буде приводити документи, на основі яких були введені санкції, доказ про корупцію або фінансуванні тероризму, обов’язково будуть розглянуті документи позивача, якщо вони нададуть протилежну позицію.

Разом з тим, зазначає суддя, навіть після рішення Суду на користь позивача Євросоюз може відновити санкції.

“Рада ЄС може прийняти таке рішення. І це стосується не тільки заморозки активів. Нещодавно були такі рішення про надання держдопомоги. Французький уряд тоді хотів надати підтримку суднобудівної компанії, а Єврокомісія заборонила це робити. Париж оскаржив це рішення в суді і виграв, довівши, що Комісія порушила процедуру. Але вже за два тижні Єврокомісія опублікувала точно таке рішення, як було скасовано. Але тепер – з дотриманням процедурних моментів”, – розповів суддя.

Також суддя роз’яснив, що зважаючи на довгі терміни розгляду позовів у Суді ЄС, навіть позитивне рішення Янукович і його “команда” можуть чекати не раніше, ніж у 2018 році.

Також повідомляється, що на даний момент зараз у суді ЄС зареєстровані позови Віктора Януковича, його синів Олександра і Віктора Януковича; Миколи Азарова і його сина Олексія Азарова; Віктора Пшонки; братів Сергія та Андрія Клюєва, Сергія Арбузова, Олександра Клименка, Едуарда Ставицького, Сергія Курченка та Андрія Портнова.

Як відомо, в Україні підписано закон, що дозволяє судити Януковича і його поплічників.

Loading...