Яценюк оголосив свої вимоги до коаліційної угоди

Чинний прем’єр-міністр та лідер “Народного фронту” Арсеній Яценюк виступає за формування нового уряду на основі “політичної відповідальності кожної політичної сили”. Тільки у такому разі він готовий очолити Кабмін.

“Ми не поділяємо квотний принцип. Тому декларую принцип політичної відповідальності кожної політичної сили, яка делегує свої представників до складу Кабінету міністрів”, – заявив Арсеній Яценюк під час прес-конференції, присвяченій питанню нового уряду після завершення парламентських виборів.

Яценюк сказав, що коаліція – “це не акціонерна угода про розподіл країни, а це угода про політичну відповідальність за долю держави”.

Очолити процес формування нової урядової коаліції, на думку Арсенія Яценюка, має саме очолювана ним політична сила, пише BBC.

“Народний фронт”, згідно із попередніми результатами, дещо випереджає “Блок Петра Порошенка” за кількістю голосів виборців за партійними списками: “Відповідно до європейської практики, політична сила, яка отримає перше місце на виборах, бере на себе відповідальність за формування коаліції. Якщо ця партія формує коаліцію, то зрозуміло, що лідер цієї партії має претендувати на прем’єрство”.

Якщо ж цією умовою знехтують, то учасникам коаліційної угоди доведеться шукати іншу кандидатуру на посаду прем’єра, каже Арсеній Яценюк: “Торгів за посади вести не буду. А тим більше не дам можливості будь-кому під столом ділити склад Кабінету міністрів України і пробувати ділити країну, як пиріг. Пройшли ті часи. (Потрібна) публічність. Хто хоче брати відповідальність – вперед! Імена, паролі, явки”.

Серед політичних сил, які він бачить у майбутній коаліції, чинний прем’єр назвав “Блок Петра Порошенка” – “стратегічного партнера в реалізації змін в Україні”.

“Відповідальність за долю держави зараз лежить на президенті і на партії, яка посіла перше місце під час цих виборів”, – заявив пан Яценюк.

Серед інших можливих партнерів по коаліції Арсеній Яценюк назвав “Батьківщину”, “Самопоміч” та Радикальну партію.

Голова партії “Блок Петра Порошенка” Юрій Луценко у своєму блозі на “Українській правді” нагадує, що “можна скільки завгодно спостерігати над коливаннями десятих процента по партійним спискам. Але сумарний відрив (“Блоку Петра Порошенка” – ред.) від “Народного Фронту” – щонайменше в 50 депутатів, обраних по мажоритарці”.

Він вважає, що “після завершення кампанії ця самозакоханість і агресія ніяк не вивітрюється з штабів союзників”, але водночас закликає до єднання і початку роботи.

Loading...