Яценюк обіцяє люстраційні перевірки з 1 листопада

Перевірки вищих посадових осіб та державних службовців відповідно до закону “Про очищення влади” починаються з 1 листопада, заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

“Далі (після звільнення 39 чиновників вищої категорії – ред.) уряд приймає розпорядження про затвердження плану проведення перевірок відповідно до закону про очищення влади”, – сказав він, відкриваючи засідання уряду в четвер.

“У першу чергу під перевірки, які починаються з 1 листопада поточного року, потрапляють прем’єр-міністр, перший віце-прем’єр, віце-прем’єри, міністри, керівники центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабміну, глава Національного банку, глава ЦВК , члени Національної ради з телебачення і радіомовлення, голови Служби зовнішньої розвідки та Управління держохорони, глава адміністрації президента, глава секретаріату Кабміну, члени всіх національних комісій”, – зазначив Яценюк.

Основним органом, який відповідатиме за проведення цієї перевірки, буде Міністерство юстиції, пише “День“.

У другій блок увійдуть міністр юстиції та його заступники, керівники Міністерства внутрішніх справ, Державної фіскальної служби, Служби безпеки України та відповідні підрозділи, судова адміністрація і відповідні підрозділи, генеральний прокурор та його заступники, а також посадові особи Генпрокуратури України.

Після цього почнеться третій блок перевірок, які торкнуться суддів.

Після цього, за словами глави уряду, з березня по травень 2015 будуть перевірки перших заступників та заступників міністрів, керівників центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабміну, перших заступників та заступника голови НБУ, СБУ, адміністрації президента, Держуправління справами, заступників в секретаріаті Кабміну, в тому числі керівники районних, обласних прокуратур, військових прокуратур, органів внутрішніх справ.

Також в блок перевірок потраплять посадові особи територіальних органів Мін’юсту, посадові особи територіальних органів МВС, територіальних підрозділів Державної фіскальної служби України і нижчого рівня, всі органи СБУ, судової адміністрації та районних прокуратур.

На останньому етапі (з вересня 2015 по грудень 2016 року) перевірку пройдуть військові посадові особи Збройних сил України та інших військових формувань, крім військовослужбовців строкової служби.

Loading...