Валютні обмеження змусили українців масово іти на «чорний ринок»

Попит на валюту з боку населення в жовтні може зберегтися на можливих максимумах. Основною причиною цього є очікування того, що після проведення парламентських виборів гривня продовжить падіння. Таку думку висловила експерт інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Марія Сальникова, повідомила Львівський портал прес-служба кампанії.

Однак навряд чи НБУ дозволить гривні впасти до нових мінімумів, так як девальвація після парламентських виборів може спровокувати погіршення настроїв в суспільстві. Уже зараз, при необхідності продавати долари або євро, населення воліє робити це на тіньовому ринку.

«Витрачати заощадження населення не бажає через нестабільну політичну та економічну ситуацію в країні, а також конфлікту на Донбасі, що збільшує побоювання зростання безробіття. Крім того, причиною виступає інфляційний тиск, який ставить під загрозу перспективи відновлення країни в цілому », – зазначає Марія Сальникова.

Чисте сальдо покупок готівкової іноземної валюти у вересні зросла на 31,5% до 264, 6 млн. доларів. Однак не можна назвати цю тенденцію позитивною, оскільки вона обумовлена ??зниженням продажів валюти з боку населення (-28,7% до 276 млн. доларів). Хоч така динаміка і є прийнятною для вересня, в сьогоднішніх умовах зниження обсягу продажів валюти банкам – результат високих девальваційних побоювань населення. Обсяг покупок валюти населенням, в свою чергу, знизився на 7,6% до рівня 540 млн. Доларів, що стало причиною відсутності більшої пропозиції в обмінних пунктах. Попит на валюту у вересні ріс, з чого можна припустити, що відсутній обсяг скуповувався населенням на «чорному» ринку.

Loading...