У Росії заборонили символіку ОУН та УПА

Держдума РФ прийняла у другому читанні законопроект, що забороняє демонстрацію символіки організацій, які співпрацювали з “фашистськими організаціями або рухами”, до яких в Росії відносять і ряд українських націоналістичних організацій, під час Другої світової війни. За це рішення проголосували 443 депутати на засіданні Держдуми у вівторок, 21 жовтня, йдеться на сайті російського відомства.

Документом вводиться покарання за пропаганду і публічну демонстрацію символіки колабораціоністів. За це порушення пропонують ввести штраф у розмірі до 2 тисяч рублів для громадян (близько 630 гривень за курсом Нацбанку України) і до 50 тис. рублів (понад 157 тисяч гривень) для юридичних осіб. За пропаганду “бандерівської” символіки громадяни можуть бути покарані арештом на строк до 15 діб, пише Кореспондент.

Нагадаємо, законопроект про заборону колабораціоністської символіки в першому читанні Держдума прийняла в травні 2014 року. Поправки, прийняті у другому читанні, забороняють, зокрема, демонстрацію символіки тих організацій, які заперечують висновки і факти, встановлені вироками Нюрнберзького трибуналу та інших трибуналів за підсумками Другої світової війни.

Loading...