У Брюсселі відновилися газові переговори

Представники Києва і Москви ввечері у четвер, 30 жовтня, продовжили в Брюсселі переговори про врегулювання газової суперечки. Сторони намагаються за посередництва Єврокомісії досягти згоди в питанні про подальші постачання палива.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

“Головною темою переговорів є передоплата за постачання палива, яку Росія вимагає від України. РФ наполягає на наданні Єврокомісією фінансових гарантій, які допоможуть Києву розплатитися за російський газ. Раніше глава “Газпрому” Олексій Міллер заявив, що це питання має бути врегульоване в двосторонньому протоколі за підсумками переговорів”, – йдеться в публікації.

Незадовго до відновлення діалогу глава “Нафтогазу України” Андрій Коболєв висловив надію на те, що сторонам вдасться знайти взаємоприйнятне рішення.

“Відповідаючи на численні запитання: сьогодні є шанс підписати “тимчасовий зимовий пакет” в тристоронньому форматі. Ймовірність висока”, – написав він у Фейсбуці.

В свою чергу представниця Єврокомісії повідомила, що згода сторін тепер “знаходиться в межах досяжного”??.

Нагадаємо, тристороння зустріч, в якій, крім України та Росії, бере участь Єврокомісія, була призупинена пізно ввечері 29 жовтня, після того як російська делегація заявила, що тимчасово виходить з переговорів доти, поки Україна і Євросоюз не нададуть гарантій оплати за газ в зимовий період.

Loading...