СБУ затримала ФСБешника, який керував «бунтом Нацгвардії»

24 жовтня поблизу Києва Служба Безпеки України затримала громадянина Російської Федерації, мешканця Москви Миколу Гречишкіна, кадрового російського офіцера, колишнього морського піхотинця, який був завербований ФСБ РФ. Про це повідомляє з посиланням на прес-службу СБУ.

У ході обшуку у М. Гречишкіна вилучено протитанковий гранатомет російського виробництва, гранату та набої до стрілецької зброю та паспорт громадянина РФ, кілька документів на різні прізвища, посвідчення помічника депутата Державної думи РФ, редакційне посвідчення заступника головного редактора «Российских новостей». Вилучено візитки російських високопосадовців з Міністерства оборони РФ та Федеральної міграційної служби РФ.

За даними СБУ, М.Гречишкін із січня цього року безперервно перебуває на території України. З початку АТО виконував завдання ФСБ РФ із координації діяльності лідерів незаконних збройних формувань та диверсійно-підривних груп так званих ЛНР і ДНР з іноземною спецслужбою, їх організаційного та ресурсного забезпечення. Встановив, організував, координував та підтримував сталі конспіративні контакти з ватажками терористичних організацій ЛНР та ДНР.

За інформацією СБУ, М.Гречишкін  безпосередньо організовував через кураторів у Москві постачання на контрольовану бойовиками територію України броньованих автомобілів «Тигр», найманців, серед них 130 танкістів з Свердловська, для участі у бойових діях проти сил АТО. Також він організовував та забезпечував вивезення до Росії та приховування тіл загиблих на території України російських військовослужбовців.

СБУ обіцяє поширити фотографію М.Гречишкіна та звернутися до російських громадян, допомогти зібрати інформацію про нього, так лише можна встановити, куди поділися тіла російських військовослужбовців.

Окрім того, як розповів голова СБУ Валентин Наливайченко, «це саме той ляльковод, який організовував і координував такі правопорушення: провокації з інспірування так званих протестних акцій Нацгвардії біля Адміністрації президента».

Loading...