Росія обіцяє платити Україні за транзит газу

Дохід «Нафтогаз України» від транзиту російського газу до Європи не буде зараховуватися в рахунок боргу перед «Газпромом». Про це заявив міністр енергетики РФ Олександр Новак, коментуючи ухвалення Держдумою законопроекту, який дасть можливість «Газпрому» виробляти взаємозалік з «Нафтогазом України».

“Таке питання піднімалося. Глава «Газпрому» підтвердив, що кошти, які компанія платить за транзит, надходитимуть на рахунки «Нафтогазу». Не буде взаємозаліку, здійснюватимуться поточні платежі в режимі грошових перерахувань”, – сказав російський міністр.

У свою чергу міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Продан після закінчення тристоронніх газових переговорів у форматі Україна-Євросоюз-РФ в Брюсселі висловив здивування небажанням російської сторони підписувати юридично зобов’язуючий документ в рамках газових домовленостей. “Мене дуже дивує, коли міністр (Новак – ред.) говорить:” Підпишіть юридично не зобов’язуючий документ”. Це пряма цитата… Ми дуже сподіваємося, що все ж таки буде підписаний юридично зобов’язуючий документ – це позиція України, позиція ЄК, наша спільна позиція”, – сказав Продан, пише Кореспондент.

Продан зазначив, що потрібна чітка документальна фіксація всіх переговорних позицій, які розходяться з чинним контрактом між «Нафтогазом» і «Газпромом» від 2009 року – приміром, за принципом “бери, або плати”.

Нагадаємо, за підсумками сьогоднішніх переговорів у Брюсселі єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер заявив про досягнення прогресу. Зокрема, Росія зобов’язується продавати Україні газ по 385 доларів за тисячу кубометрів, але домовленість передбачає сплату боргу України. Він зазначив, що Україна підтверджує зобов’язання щодо виплати 1,4 мільярдів доларів боргу за газ до кінця жовтня і ще 1,6 мільярдів доларів до кінця року.

Loading...