Рейтинг Путіна почав знижуватися

Рейтинг президента Росії Володимира Путіна, який досяг у серпні локального піку, почав зниження, свідчать результати опитування “Левада-Центру”, передає РБК.

Якщо в серпні за Путіна готові проголосувати 57%, то у вересні – вже тільки 49% опитаних. Минулого разу менше ніж половина респондентів вказувала Володимира Путіна в якості бажаного президента в квітні (49%), в січні це число дорівнювало 29%. Якщо перерахувати результати, виключивши невизначених і не збираються голосувати, рейтинг чинного президента складе 83% проти 87% місяцем раніше (у квітні – 81%, в січні – 66%).

Значно знизилося і число тих, хто визначився з вибором – якщо в серпні кандидата, за якого респондент готовий проголосувати, називали 66%, то у вересні визначилися з вибором було вже 59%. У січні цей показник становив 45%.

“Рейтинг не може постійно перебувати на піку і повертається до нормальних значень, про стійке зниження можна буде говорити, якщо воно продовжиться протягом двох періодів поспіль. Крім того, серпень – відпускної місяць, і не-путінський електорат – найчастіше більш забезпечені громадяни, жителі великих міст – перебував у відпустках, у той час як прихильники президента перебували вдома і могли відповідати на запитання соціологів, у вересні ж ситуація вирівнялася”, – коментує результати опитування заступник директора “Левада-Центру” Олексій Гражданкін.

“Результати опитувань інших великих соціологічних служб поки не показують такого спаду, так і говорити про тенденції за результатами одноразового зниження не можна. Але результат можна прийняти до відома, і в разі, якщо зниження підтвердиться надалі, його причини можна буде дізнатися в ході фокус-груп з представниками тих соціальних груп, в яких воно проявилося”, – вказує керівник близького до Кремля Фонду розвитку громадянського суспільства Костянтин Костін

“Рейтинг понад 80% в умовах, коли в країні не йде активна виборча компанія – відмінний результат, так що стабілізація рейтингу на рівні весни 2014 року не являє для влади жодних загроз. Невелика корекція рейтингу свідчить про оздоровлення суспільних настроїв: екстремальний рейтинг після початку кризи українського показував, що суспільство перебувало в стані напруги”, – вважає член Вищої ради “Єдиної Росії”, глава АПЕК Дмитро Орлов.

“Коливання рейтингу мали місце і раніше, були і моменти пікових знижень (наприклад, з першої половини 2010-го по кінець 2011-го, в перші місяці після президентських виборів 2012 року), але для самого Путіна утримання рейтингу на надвисокому рівні не було самоціллю. Зараз для оточення президента буде важливо визначити, чи мають вони справу з природними коливаннями або з розпадом емоції, що виникла навесні. В останньому випадку результатом, принаймні, спочатку, буде не сплеск критичних настроїв до влади, а наростання апатії в суспільстві”, – вважає президент фонду “Петербурзька політика” Михайло Виноградов.

Рейтинг найближчого переслідувача Володимира Путіна, лідера КПРФ Геннадія Зюганова, в серпні перебував на мінімальному рівні (3%, 4% від числа тих, хто визначився з кандидатом), навпаки, почав зростати (4% і 7% відповідно). Рівень підтримки “Єдиної Росії” зберіг пікове абсолютне значення (42%, як і в серпні), але в перерахунку на визначилися з вибором незначно скоротився (63%, 62% місяцем раніше).

Нагадаємо, раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що твердження про те, що Росія намагається відновити імперію і зазіхає на своїх сусідів, безпідставні.

Loading...