Путіну таки дозволили приїхати на саміт країн Великої двадцятки

Президент Росії Володимир Путін візьме участь у саміті країн Великої двадцятки, який відбудеться 15-16 листопада в австралійському місті Брисбені, заявив міністр фінансів Австралії Джо Хокі в неділю, 12 жовтня. Участь Путіна підтвердив міністр фінансів Росії, повідомив Хокі в інтерв’ю телеканалу ABC.

За словами австралійського міністра, лідери країн Великої двадцятки досягли консенсусу стосовно участі в саміті російського президента. Німецька канцлерка Анґела Меркель та президент США Барак Обама теж були “за” участь Росії, припустив політик. “Я думаю, на цій зустрічі відбудеться докладний і відкритий діалог із Путіним”, – цитує Джо Хокі інформагенція dpa.

Зважаючи на різку критику деяких членів G20 на адресу Росії через конфлікт в Україні, ще на початку вересня австралійський уряд на правах господаря саміту розглядав можливість відкликати запрошення на зустріч для Володимира Путіна. Однак для виключення когось зі складу учасників необхідна згода всіх двадцяти країн Великої двадцятки, пояснив Хокі, пише DW.

Глава австралійського уряду Тоні Абботт раніше заявляв, що запрошення Путіна скасують, якщо підтвердиться причетність Росії до збиття малайзійського літака Boeing 777 на Донеччині. Серед 298 жертв цієї трагедії були десятки австралійських громадян. У неділю, 12 жовтня, Абботт сказав, що Москва повинна “повноцінно кооперувати” з іншими державами для з’ясування причин катастрофи літака, передає інформагенція AFP.

Російське членство у Великій вісімці нарівні із такими провідними промисловими країнами, як США, Канада, Японія, Великобританія, Франція, Німеччина та Італія, скасоване.

Loading...