Путін сподівається на газову угоду з Україною наступного тижня

Президент Росії Володимир Путін сподівається, що наступного тижня проблему постачань газу до України буде вирішено. Про це він сказав на засіданні дискусійного клубу “Валдай”.

“Я дуже розраховую на те, що ця проблема найближчим часом – наступного тижня, буде остаточно вирішена. Якщо це так, то жодних загроз немає і бути не може”, – сказав Путін, відповідаючи на запитання, чи мерзнутиме Європа, якщо Україна і РФ не домовляться щодо газу, пише BBC.

Наступного тижня український і російський міністри енергетики, а також представники Єврокомісії мають провести в Брюсселі газові переговори.

Єврокомісар з питань енергетики Ґюнтер Еттінґер раніше висловлював сподівання, що сторони підпишуть проміжну угоду щодо постачання газу на зиму.

Путін у п’ятницю заявив, що якщо угоду не укладуть, з’явиться загроза, що Київ несанкціоновано забиратиме російський газ з експортної труби, і в цьому разі можлива криза.

Президенту, за його словами, “довелося натиснути” на “Газпром”, щоб той погодився отримати від Україні лише частину боргу за газ – 3,1 мільярди з 4,5.

Лідер РФ також висловив думку, що європейські країни не перестануть купувати газ у Росії, бо не мають реальних альтернатив.

Loading...