Переселенці з Криму у Львові відкриють культурний центр

Незабаром у Львові свої двері відкриє кримськотатарський культурний центр «Кримський Дім». Про це розказав під час прес-конференції співзасновник ініціативи «Крим SOS» Алім Алієв.

За словами організатора проекту, «Кримський дім» необхідний переселенцям як повітря, адже щомісяця до Львова приїздять нові кримчани, які прагнуть спілкуватися й розвиватися.

«Якщо на початку року у Львові постійно поживали лише 20 кримських татар, то сьогодні нас вже півтори тисячі. І всі ми прагнемо зберегти свою мову, культуру та релігію, – сказав Алім Алієв, пише Вголос.

На його думку, кримськотатарський центр має стати своєрідним осередком для вільного спілкування та реалізації спільних з галичанами проектів.

«Ми відчуваємо, що такий діалог потрібен, але в той же час не хочемо, аби цей осередок став місцем, де б нас жаліли. «Кримський дім» відкриє свої двері для всіх, хто хоче розвиватися й пізнавати щось нове», – підкреслив співзасновник «Крим SOS».

У свою чергу, начальник управління культури ЛМР Ірина Подоляк вказала на те, що співпраця кримчаків і галичан не має ґрунтуватися на нерухомості. Її мета – бути живою.

«Сьогодні у Львові твориться нова історія, і в ній є місце для кримчаків. Це потрібно прийняти, адже відсутність діалогу між культурами та релігіями призводить до драм. Отож наше спільне завдання – зберегти і примножити діалог між цивілізаціями», – наголосила чиновник.

Нагадаємо, 30 жовтня у Львові відбудеться українсько-кримськотатарський проект «Музичні колаборації», покликаний єднати два народи.

Loading...