Норвегія посилила санкції проти Росії

Уряд Норвегії прийняло рішення посилити санкції проти Російської Федерації.

Як повідомляє прес-служба МЗС країни, зміни були схвалені королем Гаральдом V і вже вступили в силу. Таким чином, Норвегія приєдналася до пакету заходів, схвалених ЄС 12 вересня.

“Дії Росії в Україні залишаються предметом серйозної стурбованості. Встановилося крихке перемир’я, але Росія не виконала вимоги міжнародного співтовариства, в тому числі щодо негайного, повного виведення всієї військової техніки та персоналу з території України. Незважаючи на масивний міжнародний тиск, в Росії не продемонстрували готовність змінити свій курс в Україні, що є порушенням міжнародного права”, – заявив глава МЗС Норвегії Берге Бренд, пише ZN,UA.

Нагадаємо, санкції Євросоюзу, узгоджені 9 вересня і введені 12 вересня вдарили по нафтовим компаніям Росії (“Газпром нефть”, “Роснефть” і “Транснефть”) і ще більше обмежили доступ російського бізнесу до кредитних ринків. Компанії, що надають послуги розробки глибоководних нафтових свердловин і видобутку нафти в Арктиці, теж втратили можливість працювати з Росією.

Також ЄС склав список з 9 російських компаній, чия робота може бути пов’язана з оборонною промисловістю. Їм не можна продавати товари подвійного призначення з Євросоюзу.

Loading...