Нацбанк продав на аукціоні $200 млн

Національний банк України (НБУ) продав на аукціоні в четвер $200 млн, повідомила прес-служба Нацбанку.

“НБУ було прийнято рішення про першочергове 100-відсотковому задоволення заявок, поданих для підтримки кас банків, в обсязі $ 60,3 млн. Решта $ 139,7 тис. було використано для пропорційного задоволення потреб клієнтів банків”, – вказується в повідомленні.

У НБУ уточнили, що загальний обсяг заявок, прийнятих до аукціону, склав $221,6 тис, пише День.

При цьому, згідно з повідомленням, за результатами аналізу заявок, поданих банками для участі у валютному аукціоні, службами фінансового моніторингу та валютного контролю НБУ було відхилено ряд з них.

“НБУ звертає особливу увагу на здійснення пильного контролю його профільними підрозділами за цільовим використанням інвалюти, купленої у Нацбанку учасниками аукціону … Придбана на аукціоні інвалюта повинна бути використана за цільовим призначенням протягом п’яти днів, а залишок – проданий НБУ”, – підкреслюється в повідомленні.

Як повідомлялося, НБУ обіцяє проводити аукціони з продажу валюти щотижня, щоб забезпечити, серед іншого, можливість придбання по $200 на день кожному бажаючому.

НБУ вжив екстрених заходів по стабілізації ситуації, зокрема, з 23 вересня центральний банк посилив обмеження купівлі готівкової валюти в п’ять разів – до еквівалента 3 тис. грн в день в одному банку.

Loading...