Клімкін: Переговори у Мілані проходять непросто

Президент України Петро Порошенко є “не надто оптимістичним” щодо результатів переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним, які відбулися 17 жовтня в Мілані. Про це він заявив під час зустрічі з канцлером Австрії Вернером Файманном, повідомляє Українська правда з посиланням на Reuters.

“На жаль, я не надто оптимістичний”, – сказав він на початку зустрічі з австрійським колегою.

Росія звинуватила учасників сніданку в Мілані у повному нерозумінні по Україні

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін констатує, що переговори в широкому форматі в Мілані проходять складно.

“Переговори, звичайно ж, проходять непросто. Це я можу вам сказати відверто. Є багато питань, і ці питання є непростими”, – сказав він, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Глава МЗС додав, що сторони повинні зробити все для досягнення конкретного результату.

Петро Порошенко та Володимир Путін домовилися в Мілані про виконання Мінського протоколу “для створення довіри між сторонами”. Як передає УНІАН, про це повідомив журналістам президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу за підсумками багатосторонньої зустрічі за участю лідерів ЄС і президентів України та Росії сьогодні, 17 жовтня, в Мілані.

За словами Баррозу, ключові пункти домовленостей – верифікація режиму припинення вогню, проведення виборів на Донбасі відповідно до українського законодавства і контроль над кордоном.

“Це була хороша зустріч. Ключ – це виконання. Про що домовилися, так це про необхідність виконати Мінський протокол. Мінська угода життєво важлива, щоб створити довіру між сторонами”, – заявив він.

Як заявив Баррозу, “ніхто не ставить під питання повагу до суверенітету України, і ніхто не хоче мати новий заморожений конфлікт у Європі”.

“Це важливо не тільки для України, це важливо для всієї Європи і відносин ЄС з Росією. Тому ми очікуємо, що ці домовленості будуть підтверджені”, – підкреслив Баррозу.

Loading...