Газпром: Україна хоче залишити Європу без газу

Європа може зіштовхнутися з дефіцитом газу взимку. Про це заявив заступник голови правління “Газпрому” Олександр Медведєв.

“Вже більше року ми не можемо отримати дозвіл Єврокомісії на аукціон з OPAL (німецький газопровід, що постачає газ споживачам ЄС з “Північного потоку, використання якого на максимальній потужності обмежена Третім енергопакетом). Слава богу, минула зима була теплою. І в наших ПСГ було достатньо газу. Але сьогодні, коли спостерігається дефіцит, ситуація зовсім інша”, – сказав Медведєв.

“Ми плануємо збільшити потужність наших ПСГ у Європі до 5% від загального обсягу експорту, який становив понад 160 млрд кубометрів”, – повідомив він, пише ZN,UA.

Також представник “Газпрому” побачив загрозу в словах прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка про неможливість надання гарантій безпеки транзиту російського газу в ЄС.

“Яценюк вчора сказав, що Україна не зможе надати безпеку постачання газу з Росії в Європу. Я розцінюю ці слова таким чином, що Україна дарує собі право красти російський газ, призначений для європейських споживачів. Необхідна реакція на це з боку не тільки Росії, але і від Європи”, – заявив Медведєв.

Як відомо, глава українського уряду в четвер заявив, що Україна гарантує безперебійний транзит у разі підписання угод з європейськими компаніями.

“Україна декларує ще раз, що ми, держава, гарантуємо безперебійний транзит природного газу, але для того, щоб цей безперебійний транзит природного газу гарантувати нашим європейським партнерам, нам необхідно підписати угоду саме з європейськими компаніями”, – зазначив Яценюк в ефірі каналу 112.

Ще з 16 червня”Газпром”  повністю зупинив поставки газу в Україну. На сьогодні Україна отримує газ реверсом через Польщу, Словаччину та Угорщину.

26 вересня Росія, Україна та ЄС обговорили “зимовий план”, розрахований на період до кінця березня. За версією Росії, Київ у цьому році повинен погасити $ 3,1 млрд боргу за російський газ, після чого “Газпром” згоден поставити Україні 5 млрд куб. м газу при передоплаті за ціною $ 385 за тисячу кубометрів. При цьому Росія наполягала на тому, щоб 2 мільярди доларів боргу було погашено вже до початку поставок.

Наступна зустріч на міністерському рівні між Росією, Україною і Єврокомісією пройде 21 жовтня.

17 жовтня український президент Петро Порошенко повідомив, що в ході другого раунду переговорів в Мілані були узгоджені основні параметри нового газового контракту для України.

Loading...