Добровольця «Айдару» поховали на Меморіалі УГА у Львові

Загиблий герой, доброволець «Айдару», фотокореспондент Віктор Гурняк знайшов вічний спокій на Личаківському кладовищі у Львові. Його поховали біля пам’ятника Пласту на Меморіалі Української Галицької армії.

Аби провести в останню путь Віктора Гурняка, на Меморіалі УГА зібралось кілька тисяч людей: частина з них стояла на пагорбі, частина – на сходах, частина – внизу. Багато з них принесли з собою квіти.

Під час чину похорону священик розповів, що Віктор Гурняк народився 8 червня 1987 року у с. Городниця Гусятинського району Тернопільської області. Навчався у 27 загальноосвітній школі в Тернополі, згодом у Технічному коледжі Тернопільського національного технічного університету. З юності Віктор був активним громадським діячем, учасником Помаранчевої революції та Євромайдану. На початку бойових дій на Донбасі збирав речі для бійців, а потім і сам пішов добровольцем, пише ZIK.

Його молодший братик Остап розповів, що для нього Віктор був великим героєм, який врятував життя багатьох людей, який допомагав стареньким. Він закликав усіх присутніх ніколи не забувати брата і не плакати за ним, адже він завжди усміхався.

Друзі та колеги, з якими Віктор Гурняк заснував фотоагентство LUFA, Віталій Грабар та Петро Задорожній підкреслили, що він був надзвичайно доброю і позитивною людиною.

«Він завжди був усміхнений і весь у роботі. Його усмішка допомагала іншим», – зазначив Віталій Грабар.

«Коли ми згадуємо про нього, то усміхаємось. Він завжди вселяв позитив. Віктор був дуже творчою людиною. Для того, щоб щось зробити йому не треба було спеціальної освіти: він просто сідав і робив це. Йому було достатньо двох ночей, щоб за допомогою Інтернету навчитися, а потім представити кілька варіантів», – розповів Петро Задорожній.

Генеральний секретар Головної Пластової Булави Назар Зелінка зазначив, що Віктор Гурняк був і одним із найкращих пластунів: «Він був для нас прикладом. Тепер, коли питатимуть, кого виховав «Пласт» ім’я Віктора Гурняка буде першим. Це визначний пластун. Ми ним пишаємось і будемо ставити його у приклад».

Усі фото УНІАН

Він посмертно нагородив героя найвищою пластунською відзнакою – Залізним пластовим хрестом – «За заслуги у національній визвольній боротьбі з утвердження Української держави».

Храм не зміг вмістити усіх, хто прийшов попрощатися з Віктором Гурняком.

Зазначимо, Віктор Гурняк загинув у неділю, 19 жовтня, у бою поблизу Щастя на Луганщині.

Loading...