Ціна бензину А-95 в Україні повинна становити 14,1 грн/л, – АМКУ

Антимонопольний комітет у ході досліджень ринку нафтопродуктів встановив монопольне становище компаній на 139 регіональних ринках. Про це під час прес-конференції заявив виконуючий обов’язки голови Антимонопольного комітету України Микола Бараш.

За його словами близько 40% світлих нафтопродуктів продаються за завищеною ціною. “Це приблизно 40% ринку. Приблизно 5-6 млн тонн”, – уточнив Бараш.

“Ці 139 монопольних положень встановлено в ході розслідування 77 справ про порушення у вигляді зловживання монопольним становищем даними суб’єктами. Рішення по цих справах буде прийнято в центральному апараті до кінця листопада”, – заявив Бараш. В АМКУ сподіваються на відповідальність учасників ринку, інакше їм загрожують мільйонні штрафні санкції, пише Finance.UA.

“Ринок нафтопродуктів був високоприбутковим як мінімум останні 2-3 роки. І ми в праві очікувати відповідальної позиції від трейдерів тепер, коли державі погано”, – підкреслив в. о. голови АМКУ.

За розрахунками комітету, ціна на бензин А-95 повинна становити 14,1 грн/л. – тобто на 2 грн менше, ніж він продається зараз.

Loading...