ЄС залишив в силі санкції проти Росії

Представники країн Європейського союзу залишили в силі пакет санкцій проти Росії. Таке рішення прийняли учасники зустрічі представників країн ЄС, присвяченій контролю за виконанням умов перемир’я між Києвом і бойовиками, яка відбулася у вівторок.

“Ми зберігаємо статус-кво”, – сказав один з них.

“Ніхто навіть не говорив про таку можливість (скасування санкцій), враховуючи фактичну ситуацію”, – додав він, пише ZN,UA.

Про те, що Комітет постійних представників країн ЄС не знайшов поки підстав змінювати що-небудь у своїй оцінці ситуації в Україні, повідомляє також російський “Інтерфакс” з посиланням на європейського дипломата, обізнаного щодо підсумків засідання.

“Вирішили залишити (рішення про дію санкцій) без змін. Ми спостерігаємо за виконанням припинення вогню і мирного плану, але поки не можна сказати, що це відбувається надійно і стабільно. Оцінка буде продовжена, як доручила Європейська Рада, до кінця жовтня”, – сказав він.

Пізніше цю інформацію підтвердила Майя Косьянчич, офіційний представник глави дипломатії ЄС Кетрін Ештон.

“Комітет постпредів погодився з висновками про те, що, в той час як зазначено обнадійливі моменти в розвитку політичного процесу і виконання деяких положень Мінського протоколу, важливі частини цього ж протоколу ще мають бути належно реалізовані”, – зазначила Косьянчич.

“Якщо ситуація на місці складеться належним чином, європейськая комісія і зовнішньополітична служба запропонують представити Раді ЄС пропозиції щодо зміни, призупинення або скасування набору введених санкцій повністю або частково”, – підкреслила вона.

За словами Косьянчич, ЄС продовжить тісно стежити за розвитком ситуації на місці і проводити оцінку виконання Мінського протоколу. Євросоюз, зазначила вона, підтвердив повну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

Крім того, Європейський союз висловив готовність розширити зусилля з надання допомоги східним регіонам України.

“ЄС продовжить підтримувати зусилля України щодо проведення реформ, у тому числі через виконання угоди про Асоціацію, яка служить основою договірних відносин між Україною та Євросоюзом”, – сказала офіційний представник глави дипломатії ЄС.

Нагадаємо, що Рада ЄС, вводячи санкції проти РФ 12 вересня, передбачила можливість їх послаблення або скасування – залежно від поточної ситуації на Донбасі.

Loading...