Війна не є перешкодою для вступу в НАТО, – МЗС

Україна повинна відмовитися від позаблокового статусу. Про це в ефірі Громадського заявив заступник міністра закордонних справ Данило Лубківський.

“Наслідком позаблокового статусу є втрата Криму, агресія з боку Росії. Які результати цього позаблокового статусу? – Нуль”, – пояснює Лубківський, пише Дзеркало тижня.

Лубківський бачить перспективу у відмові від позаблоковості України.

“Як тільки буде скасовано статус позаблоковості, тоді будемо думати про наступні кроки”, – говорить заступник міністра.

Лубківський запевнив, що підтримує членство України в НАТО.

За його словами, бойові дії на території України не є перешкодою для членства. “Досвід та історія альянсу це підтверджує”, – додає він.

Раніше повідомлялося про те, що Кабмін ініціює скасування позаблокового статусу України та її вступ до НАТО. Про це 29 серпня повідомив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

“Уряд України вносить на розгляд парламенту закон про скасування позаблокового статусу української держави та про відновлення курсу України на членство в НАТО. Також за законом основна і головна мета України у зовнішній політиці – це членство в ЄС.”, – заявив Яценюк.

За словами Яценюка, цей закон дозволить Україні приймати рішення про членство в будь-яких інших економічних, політичних або військових союзах, які суперечать основної мети України. Це членство у Європейському Союзі.

Loading...