Україна почала будувати стіну на кордоні з Росією

Прес-центр АТО повідомив у середу, що будівництво загороджень, які відокремлять Україну від Росії непрохідним бар’єром, вже розпочато.


“Основний обсяг робіт становить близько півтори тисячі кілометрів траншей та ходів сполучення, понад вісім тисяч окопів для техніки, понад чотири тисячі бліндажів, та створення 60-ти кілометрового невибухового загородження”, – йдеться у публікації прес-центру в Facebook інформує ZN,UA.

На якій ділянці кордону почалися роботи, не уточнюється. Зазначається лише, що “за дорученням президента України Петра Порошенка розпочато виконання першочергових робіт по установці фортифікаційного обладнання і систем інженерного загородження на визначених рубежах”.

Всього заплановано створити два оборонних рубежі.

“Основним призначенням є недопущення проникнення на територію супротивника”, – зазначили в АТО.

Нагадаємо, про запуск проекту “Стіна” раніше оголосив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Проект передбачає, що у першу чергу, уздовж лінії державного кордону буде виритий рів, через який не зможе переїхати транспортний засіб. За ровом буде прокладений вал з двох рівнів – земляного та бетонного. За валом буде визначена контрольно-світлова смуга, яка буде фіксувати всі факти порушення держкордону. Потім будуть встановлені різні види систем, прилади спостереження, нічного бачення.

Loading...