У Великій Британії розпочинається дводенний саміт НАТО

У Великій Британії розпочинається дводенний саміт Організації північноатлантичного договору, серед головних завдань якого є зміцнення колективної безпеки союзників та надання допомоги України в умовах військової агресії з боку Росії.

«На саміті ми зустрінемося з Президентом Петром Порошенком і чітко висловимо нашу підтримку Україні, яка нині протистоїть агресії з боку Росії», – наголосив напередодні зустрічі високого рівня Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, інформує Укрінформ.

Вище політичне і військове керівництво НАТО та країни-члени визначили для цього саміту п’ять пріоритетних питань. Це, зокрема, криза в Україні і відносини з Росією; майбутні відносини з Афганістаном; відповіді на нові загрози; зміцнення підтримки збройних сил; зміцнення партнерства.

Українську делегацію на саміті, заходи якого безпосередньо відбудуться у місті Ньюпорт (Уельс), очолюватиме Президент Петро Порошенко. Глава держави у четвер візьме участь у засіданні лідерів країн Альянсу і партнерів, що задіяні у Міжнародних силах сприяння безпеки в Афганістані (ISAF).

Сьогодні ж у другій половині дня відбудеться засідання комісії Україна-НАТО на найвищому рівні глав держав та урядів.

Також, як повідомив глава Місії України при НАТО Ігор Долгов, у кулуарах саміту запланована значна кількість двосторонніх зустрічей П.Порошенка із світовими лідерами. Загалом, як повідомляють організатори, у саміті візьмуть участь близько 70 глав держав, урядів та міжнародних організацій.

У другий день саміту, 5 вересня, союзники по НАТО на рівні глав держав та урядів, а також міністрів оброни проведуть сесії Північноатлантичної ради, де обговорять і ухвалять рішення щодо зміцнення колективної безпеки та адекватного реагування на військову агресію Росії проти України.

Зокрема, НАТО затвердить план дій щодо реагування, який передбачатиме розвиток сил швидкого реагування та створення військових баз на східних кордонах Альянсу.

У частині питання розвитку партнерства, очікується, що деякі країни, які не є членами НАТО, отримують особливий статус для поглиблення відносин з Альянсом.

Loading...