У Мінську підписали протокол про припинення вогню


На переговорах контактної групи між представниками України, “ДНР” і “ЛНР” за участі ОБСЄ в п’ятницю, 5 вересня, було підписано протокол про припинення вогню на Донбасі з 18:00 п’ятниці, 5 вересня. Про це стало відомо від джерел, близьких до переговорів, передає Інтерфакс-Україна.

“Підписано протокол про припинення вогню з 18:00 п’ятниці. Протокол з 14-ти пунктів, які включають в себе всі аспекти контролю, обміну полоненими та інші питання”, – розповів співрозмовник.

Пізніше з’явилася заява Президент України Петра Порошенка, де він віддав наказ начальнику Генерального штабу Збройних сил України припинити вогонь в зоні АТО починаючи з 18:00 5 вересня.

Окрім цього, Порошенко доручив міністру закордонних справ України спільно з ОБСЄ забезпечити ефективний міжнародний контроль за дотриманням режиму припинення вогню, який має носити винятково двосторонній характер. Як зауважив президент, він розраховує, що ці домовленості, включаючи припинення вогню та звільнення заручників, будуть чітко дотримуватися.

Як повідомлялося, у зустрічі в Мінську беруть участь другий президент України Леонід Кучма, посол Росії в Україні Михайло Зурабов, спецпредставник ОБСЄ Хайді Тальявіні, лідери бойовиків “ДНР” Олександр Захарченко та Андрій Пургін, а також голова “ЛНР” Ігор Плотницький.

Loading...