У Львові госпіталізували 18-річного нігерійця з діагнозом «малярія»

12 вересня до Львівської обласної інфекційної лікарні госпіталізували 18-річного юнака з Нігерії з діагнозом «тропічна малярія». Про це інформує прес-служба Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.


В Україні після ліквідації місцевої малярії у 1960 році мають місце завізні випадки цього захворювання. За період 2011-2013 років було зафіксовано 220 випадків завізної малярії, з них серед громадян України – 70,9%, іноземців – 29,1%, пише “Вголос“.

В останні роки, при зменшенні кількості завізних випадків у 2,3 рази, збільшилось число рецидивів – у 1,9 рази, летальних випадків від тропічної малярії – у 3,8 рази. Цьому сприяли поява та збільшення випадків малярії стійкої до лікарських засобів, розширення міжнародних зв’язків України з іншими країнами, здійснення миротворчих місій, відпочинок громадян України в ендемічних з малярії регіонах, порушення правил проведення хіміопрофілактики та інших профілактичних заходів особами, які від’їжджали в тропічні країни та повертались в Україну.

Усім, хто подорожує в країни, що є ендемічними з малярії, слід пам’ятати що за 3 тижні до виїзду, весь період перебування в країні і 4 тижні після повернення слід приймати протималярійні препарати, які пропише лікар.

Loading...