Терористи на південному сході порушують перемир’я, – Тимчук

Російсько-терористичні війська не дотримуються умов перемир’я згідно з протоколом, підписаним 5 вересня у Мінську та продовжують напади і обстріли позицій і блокпостів українських військ на території Донбасу.

Про це на своїй сторінці в Facebook заявив керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук.

“Зокрема, 5 вересня після 18:00 і до теперішнього моменту противник здійснив кілька спроб атакувати позиції українських військ на території аеропорту в Донецьку. В ході штурмів противником використовувалися гранатомети і вогнемети”, – зазначив він, пише УП.

Також після 18:00 було скоєно обстріли позицій українських військ в районі н.п.Попасна, Красногорівка, Золоте, Новотроїцьке.

“Українські війська повністю дотримуються умов перемир’я, і відкривають тільки у відповідь вогонь при нападі на свої позиції”, – додав Тимчук.

Також, за його словами, 5 вересня до 18:00, “тобто до початку перемир’я, українськими військами був знищено 1 танк, 6 САУ, 2 БТР, 1 БМП, 7 артилерійських знарядь, 6 мінометів, а також жива сила противника (більша частина – в районі Маріуполя) “.

Нагадаємо, 5 вересня у Мінську відбулися переговори за участю другого президента України Леоніда Кучми, посла Росії в Україні Михайла Зурабова, спецпредставника ОБСЄ Хайді Тальявіні, лідерів бойовиків “ДНР” Олександра Захарченка та Андрія Пургіна, а також голови “ЛНР” Ігоря Плотницького.

За підсумками зустрічі між представниками України, “ДНР” і “ЛНР” за участю ОБСЄ було підписано протокол про припинення з 18:00 п’ятниці вогню на Донбасі.

Loading...