Стали відомі деталі нових потужних санкцій проти Росії

Financial Times отримала у власне розпорядження декілька сторінок документу Євркомісії, що стосуються нових санкцій проти Росії.

Видання розкриває деталі в блозі, повідомляє «Українська правда».

Зокрема, відповідно до документу, новий етап санкцій насамперед стосуватиметься обмежень доступу російських банків та компаній до європейського ринку капіталів.

«Можливі заходи – це (заборона) залучення позикового капіталу (через облігації, акції та фондові синдиковані банківські кредити) оборонними підприємствами, а також компаніями, чиєю основною діяльністю є розвідка, видобуток і транспортування нафти і нафтопродуктів, і в яких держава є мажоритарним акціонером або утримувачем контрольного пакету акцій», – говориться у документі. Такі заходи, на думку Єврокомісії, повинні «значно збільшити навантаження на російську державу», якій потрібно буде фінансувати власні компанії.

«Це також вирівняє санкції ЄС з тим, що були прийняті іншими партнерами по G7», – говориться у документі. Єврокомісія також запропонувала скоротити терміни погашення заборгованості за облігаціями, які підпадають під санкції з 90 до 30 днів, пише FT. У сфери оборони найбільш серйозні заходи стосуватимуться так званих товарів подвійного використання (можуть використовуватися як в військових, так і цивільних цілях). «До попереднього списку включені спеціальні матеріали, системи квантового розподілу ключів « (QKD), деякі верстати, високопродуктивні комп’ютери та електроніка», -говориться у документі. Врешті в енергетичному секторі передбачається обмежити співпрацю з РФ у сфері розвідки та видобутку нафти. «Обмежувальні заходи можуть бути розповсюджені не лише на заборону передачі технологій, але й на надання супутніх послуг (таких як сейсморозвідка, буріння, пробна експлуатація свердловин, геофізичне випробування свердловин, оснащення та випробування свердловин, постачання плавучих підстав тощо) для глибоководної розвідки і видобутку нафти, нафтової розвідки і видобутку в Арктиці, а також російських проектів зі «сланцевої нафти», – повідомляється у документі.

Як повідомляв «Вголос», 3 вересня Європейська Комісія прийняла пропозиції про значне посилення подальших обмежувальних заходів щодо Росії.

Loading...