Росія вимагає від ЄС переглянути угоду з Україною

Президент Росії Володимир Путін зажадав переглянути економічну частину угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом (ЄС). В іншому випадку Росія застосує “негайні співмірні заходи у відповідь”. Про це президент Росії заявив у своєму листі голові Єврокомісії Жозе Мануелу Баррозу.

Більше того Путін пише, що 15-місячний термін, на який відкладена імплементація економічної частини, слід використовувати для так званих переговорів, під якими мається на увазі зміна левової частки позицій угоди.

“На наше переконання, тільки системні правки до угоди про асоціацію, що включають повний спектр ризиків для російсько-українських економічних зв’язків і економіки Росії в результаті імплементації угоди, дозволять нам зберегти існуючі торговельні та економічні відносини між Росією та Україною”, – пише Путін, інформує Ліга.NET з посиланням на Financial Times.

Офіційні представники ЄС залишаються непохитними: угода не підлягає зміні, навіть якщо Кремль вимагає “внести правки” щодо тарифної політики для 2,4 тис товарних позицій. “Ми влаштовуємо перерву; можливо, це -” умовою миру “. Росія, звичайно, не розглядає цю перерву як можливість внести ясність – вона фактично хоче спустошити угоду (позбавивши її більшої частини пунктів – ред)”, – переконаний єврокомісар з торгівлі Карл де Гюхт.

На думку аналітиків, Путін написав такий лист, бо почав розуміти: нічого конкретного Москва не виграла від того, що імплементація угоди відкладена; ці 15 місяців не пом’якшать удар від того, що Росія взагалі дозволила таку угоду укласти. Більш того, за словами джерел у Кремлі рішення відкласти імплементацію посварило членів російського уряду.

Loading...