Російські військові спробують “заспокоїти” бойовиків у Донецьку

76 російських військових, які увійшли до спеціальної робочої групи, вирушили в Донецьк на зустріч із бойовиками, щоб переконати їх припинити вогонь.

Як повідомляє прес-служба Міноборони, до цієї групи також входять спостерігачі від ОБСЄ та представники української сторони.

Генерал-лейтенант Юрій Думанський, який керує робочою групою Спільного центру пояснив, що їхня мета – реалізація заходів, спрямованих на встановлення режиму повного припинення вогню — “режиму тиші”, пише УП.

Він також пояснив, що план групи передбачає виведення засобів ураження калібром понад 100 мм на визначені відстані та створення 30-кілометрової зони розмежування, а також розмінування визначених Мінським меморандумом територій.

Зону визначених районів щодо припинення вогню буде розподілено на чотири-п’ять секторів безпеки, в яких працюватимуть від трьох до п’яти моніторингових груп ОБСЄ спільно з представниками України та РФ.

“У Донецьку робоча група планує провести зустріч з представниками незаконних терористичних бандформувань для того, щоб переконати їх припинити вогонь і розпочати виконувати пункти Мінського меморандуму”, – зазначили в Міноборони України.

“На цей час буде оголошено дводенну тишу. Якщо її не буде порушено, то розпочнеться послідовне відведення підрозділів сторін на погоджувальні рубежі”, – додали у відомстві.

“Вкрай важливо, що ця робоча група Спільного центру буде постійно здійснювати контроль за припиненням вогню протягом усього періоду стабілізації обстановки на території Донецької та Луганської областей”, – підкреслили в міністерстві.

Loading...