Прага розірвала відносини з Москвою і Санкт-Петербургом

Прага припиняє партнерські відносини з російськими містами Москвою і Санкт-Петербургом через позицію РФ щодо України. Відповідне рішення ухвалила напередодні міська рада чеської столиці, повідомив мер Праги Томаш Гудечек.

“Свавільна атака режиму Путіна (президент РФ Володимир Путін – ред.) поставила під загрозу не тільки суверенітет України, але і безпеку всієї Європи”, – цитує Гудечека Радіо Свобода. Водночас градоначальник Праги наголосив, що “ми залишаємося друзями російських людей, але відкидаємо імперську політику Кремля”. За словами Гудечека, співпраця не буде відновлена доти, поки Росія не зупинить свою агресію в Україні.

Гудечек закликав також інші чеські міста підтримати його ініціативу, усвідомлюючи при цьому, що рішення празької мерії “само по собі не зупинить російської агресії”. “Ми віримо все ж, що до нас приєднаються інші міста і це стане дієвим сигналом для громадян Росії, політика Володимира Путіна є серйозною небезпекою для майбутньої взаємної співпраці європейських країн з Росією”, – зауважив мер Праги.

Одночасно мер чеської столиці додав, що Прага і Київ готуються до співпраці на офіційному рівні. “Ми з мером Києва Віталієм Кличком готуємося укласти договір про партнерство з українською столицею”, – заявив Гудечек.


Москва з 1995 року є партнерським містом чеської столиці, а з 2000 року, згідно з підписаним тоді договором, дружнім.

Зазначимо, 21 травня 2014 року Прага і близько 60 інших міст і населених пунктів Чехії приєдналися в середу до акції “Прапор за Україну”. Так, Гудечек вивісив на балконі Нової ратуші поруч з прапором Чехії й український.

Все про:
Loading...