Порошенко закликав США надати Україні допомогу


Президент України Петро Порошенко, який виступив у четвер перед обома палатами американського Конгресу, був зустрінутий на Капітолійському пагорбі тривалими оваціями. Зал стоячи вітав главу України.

Порошенко заявив, що запрошення виступити в четвер перед обома палатами Конгресу є символом підтримки демократії в Україні Сполученими Штатами Америки.

Світ переживає найглибшу кризу в галузі безпеки з часів протистояння CCCP і США в 1962 році, заявив президент Порошенко. Війна в Україні є війною всього вільного світу і в ім.’я вільного світу, додав Порошенко, пише Голос Америки.

Президент України Петро Порошенко прибув до Вашингтона, щоб зустрітися з президентом США Бараком Обамою і виступити на засіданні обох палат американського Конгресу. У плані візиту українського лідера також виступ в Атлантичній раді – впливовій громадській організації Сполучених Штатів.

Як очікується, Порошенко, який 5 вересня уклав угоду про припинення вогню з проросійськими сепаратистами в Східній Україні, звернеться до влади США з проханням надати його країні пряму військову допомогу, крім 70 мільйонів доларів, обіцяних Вашингтоном у кінці минулого місяця.

Адміністрація Обами поки не надавала київському уряду допомогу військового характеру, натомість зосередившись на введенні широких економічних санкцій проти Москви, яка, як переконані на Заході, надає підтримку сепаратистам.

За словами влади, вже близько 3 000 людей загинули в ході конфлікту, який паралізував повсякденне життя в Східній Україні і підштовхнув західні держави до запровадження санкцій проти Росії.

Тим часом міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch закликає Сполучені Штати переконати Україну припинити порушення прав людини з боку своїх збройних сил на сході країни. Правозахисники звинувачують обидві сторони конфлікту в тому, що вони допускають загибель мирних жителів, а також руйнують цивільні об’єкти.

У середу українська влада розпорядилася, щоб збройні сили зберігали «повну бойову готовність» поблизу кордону з Росією після того, як нові зіткнення і повідомлення про 12 загиблих ще більше похитнули і без того ненадійне перемир’я з проросійськими сепаратистами.

Loading...